(0322) 429 3334

Sosyal Medyada Biz}

  Otomatik Fotoselli Kapı

  Otomatik sisteme entegre kapılar; iç – dış trafiğinin yoğun olduğu alanlarda insanların ve türlü araçların geçişini kolaylaştırdığı için tercih edilir. Otomatik sistem bir kapı olmadan bir alışveriş merkezinin giriş kapısını düşünün. Oldukça kalabalık bir görüntü değil mi?

  Geçişleri kolaylaştırmak ve kontrol altında tutmak için en genel tabiri ile “otomatik kapı sistemleri” kullanılır. İç – dış yoğunluğunda geçişi rahatlatması, zamandan tasarruf sağlamasının yanında güvenlik açısından da avantajlıdır.

  Doğru ve nitelikli bir uygulama yapılması için yetkili birimlerimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

  Telefon: 0 (322) 429 33 34

  Mail: iletisim@hisarotomatikkapi.com

  Otomatik Kapı Sistemlerinin Avantajları

  Otomatik sistemlerin bir diğer artısı ise hava olaylarına (rüzgar, kar, yağmur ya da aşırı sıcak) ve dış etkenlere karşı dayanıklı ve kullanışlı olmasıdır.

  Herhangi bir temasa, itmeye ya da güç uygulamaya gerek kalmadan, fotoselli entegre yapı sayesinde hareket algılayarak, şifreli, kart ile veya avuçiçi algılamasıyla otomatik kapı açılır.

  Fotoselli sistemler bu bağlamda en çok tercih edilen otomatik kapı sistemleridir. Bunun sebebi ise fotoselli ve harekete duyarlı sistemlerin; ışık ile etkileşime giren radarları ile otomatik olarak çalışmalarıdır.

  Otomatik fotoselli kapı özellikle anlık ve günlük giriş-çıkış sayısı fazla olan alanlarda tercih edilir. İş merkezleri, cafe-bar ve restoranlar, AVM, hastane ve daha birçok alanda kullanılır.

  Sadece geçiş kolaylığı sağlamak amacı ile değil dış etkenlerin (ışık, ses, bakteri) en aza indirilmeye çalışılan alanlarda da sıkılıkla fotosel kapı tercih edilmektedir. Söz gelimi üretim yapan bir pastane, albüm çalışmalarının kayıt edildiği stüdyo ya da yüksek düzeyde hijyenik olması gereken ameliyathanelerde de fotoselli sisteme sahip kapılar tercih edilmektedir.

  Otomatik Cam Kapıların Isı Yalıtımına Faydaları

  Isı yalıtımı günümüzde pek çok alanda kullanılmakta, böylece ısı kaybının önüne geçilmekte veya dışarıdan gelen ısıya karşı bir koruma oluşturulmaktadır.

  Kısaca ifade etmek gerekirse ısı yalıtımı büyük ebatlara sahip eşyaların genelinde yer almaktadır. Örneğin; fırın ya da soğutucu gibi sıklıkla tercih edilen ürünlerin içerisinde ısı yalıtımı bulunmakta, böylelikle ısı kaybının önüne geçilmekte ya da ısıya karşı bir koruma sağlanmaktadır.

  Farklı alanlarda da ısı yalıtımı karşımıza çıkmaktadır ki bunlardan bir tanesi otomatik kapı sistemleridir. İçeriye kolaylıkla giriş yapmak ya da dışarıya çıkabilmek için uygun ve rahat bir ortamın oluşması adına otomatik kapılar tercih edilmektedir. Bu tip kapılarda genel olarak cam malzeme kullanılmakta, görsel açıdan da estetik bir duruş elde edilmektedir.

  Giriş çıkışların yanı sıra içeride bulunan sıcak ya da soğuk havanın dış ortamdan etkilenmemesi için de otomatik kapılara yer verilmektedir. Yaz aylarında iç mekânda çalıştırılan klima vb cihazların serinlettiği hava; kapının açılması durumunda dağılmakta, kapı kapanana dek içeriye sıcak hava girmektedir. Aynı şekilde kış aylarındaki soğuk ve karlı ya da yağmurlu havalar mekanın sıcaklığına etkide bulunmaktadır. Bunun önüne geçilebilmesi için hızlı bir şekilde kendiliğinden açılan ve kapanan otomatik cam kapılar üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

  Evlerin girişlerinde ve işyerlerinde bu tarz modeller ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Otomatik cam kapıların bir diğer faydası da özellikle rüzgarlı günlerde ortaya çıkan toz gibi etkenlere karşı bir koruma görevi üstlenmesidir.

  Otomatik Giriş Kapılarının İşletmeler ve Konutlar İçin Faydaları

  Mimari alanda yaşanan yenilikler bina sahiplerinin ve işletmelerin hem daha şık hem de daha kolay ürünlere kavuşmasını sağlamıştır. İnşa edilen evlerde ve işyerlerinde tercih edilen sistemlerden bir tanesi otomatik giriş kapıları olarak gösterilmektedir.

  Yaşamın her alanında olduğu gibi bir yere giriş yapmak için kullanılan kapıların otomatik olarak üretilmesi birçok kolaylığı beraberinde getirmiştir.

  İşletme ve konutlarda yer verilen otomatik giriş kapılarına alternatif olarak gösterilenler arasında fotoselli kapılar yer almaktadır. Özellikle yana kayan modelleri ilgi görmekte ve genellikle iki kanatlı olarak üretilmektedir.

  Otomatik giriş kapılarının yapı sahipleri için önemli faydaları bulunmaktadır. Kışın soğuk hava şartlarında kapının kendiliğinde açılıp kapanması içerideki havanın belli bir seviyede muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Aynı şekilde yaz mevsiminde sıcak havanın içeriye girmemesi ve iç mekanın dışarıya nazaran serin kalması mümkündür.

  Otomatik giriş kapıları estetiksel olarak da güzel bir görüntü sunmaktadır. Klasik modellere göre farklı bir duruş sergileyen otomatik giriş sistemleri hem konutlar hem de işletmelerde kullanılmaktadır. Piyasa üzerinde farklı fiyat aralığına sahip modeller mevcuttur. Yapılacak bir araştırma sonucunda bulunulan ortama en uygun otomatik giriş kapısını bulmak mümkündür.

  Kapının sahip olduğu özelliklere bağlı olarak ücretlendirme de değişiklik göstermektedir. Firmalar tarafından üretilen modeller müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Seçilen firma ile iletişime geçerek işletme ya da binayla uyumlu otomatik giriş kapısı çeşitlerini inceleme imkanı bulunmaktadır.

  Telefon: 0 (322) 429 33 34

  Mail: iletisim@hisarotomatikkapi.com